Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu odpowiednia jakość używanych narzędzi ma takie znaczenie

Najróżniejsze materiały eksploatacyjne i narzędzia powszechnie się wykorzystuje w pracach domowych, jak i warsztatach i firmach remontowych czy produkcyjnych. Wiele osób niekoniecznie zwraca uwagę na to, co kupuje, kierując się przede …

O jakich rzeczach należy pamiętać wybierając mieszkanie albo dom

Wiele osób będzie się zapewne zastanawiać, czy lepszym wyborem będzie kupno mieszkania lub domu całkowicie nowego, czy jednak na rynku wtórnym. Obie te opcje mają swoje wady i zalety, i każdy …

Pośrednictwo nieruchomości – na jakie rzeczy zwrócić uwagę przy wyborze

Zakup czy sprzedaż mieszkania nie będzie wcale łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli ktoś nie ma w tym żadnego doświadczenia. W przypadku takich transakcji czyhają bowiem liczne niespodzianki, które w skrajnym przypadku zakończyć …

0 Comments

W ostatnim czasie w naszym prawie znalazły się przepisy związane z certyfikatami energetycznymi. Tego typu certyfikaty są dokumentami, które informują o tym, jaką ilość energii będzie zużywał jakiś budynek. Dotyczy to przede wszystkim ogrzewania w zimie, gdyż na to potrzeba najwięcej węgla, prądu czy gazu.

Lecz również w przypadku audytu pod uwagę jest brana wentylacja, klimatyzacja czy podgrzewanie użytkowej wody, czyli wszystko to co jest potrzebne do zapewnienia odpowiedniego komfortu mieszkania. A zależnie od tego, jak dany budynek jest wykonany, to energetyczne zapotrzebowanie może się ogromnie różnić. Wystarczy że będzie nieszczelność okien i brak izolacji ścian, aby płacić kilka razy większe rachunki niż przy nowoczesnym domu.

Aktualnie takie świadectwa wymagane są dla wszystkich budynków, jakie postawione zostały po roku 2009. Przy starszych certyfikat jest obecnie potrzebny jedynie wtedy, gdy się je zamierza sprzedać lub wynająć. Jeśli takiego dokumentu nie będzie, to właściciel naraża się na grzywnę która wynosi nawet do pięciu tysięcy. Jednak być może i to się w niedługim czasie zmieni, ponieważ zmiany idą w tym kierunku, żeby każdy budynek został pod tym kątem sprawdzony.

Samo zrobienie certyfikatu nie jest bardzo skomplikowane, zająć się tym jednak musi osoba dysponująca odpowiednim pozwoleniem. Taką bez problemów można znaleźć czy to przez ogłoszenia w prasie, czy wpisując w wyszukiwarce słowa Kto wydaje świadectwo energetyczne, a następnie sprawdzając otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Author

seo@seosklep24.pl